Αντλία Νερού Seaflo 42 Series 11.3 L/min , 55 psi - 12V
Η πρεσοστατική αντλία νερού 42 Series της εταιρείας Seaflo έχει δυνατότητα άντλησης 180 GPH (680 LPH) H τεχνολογία By Pass δίνει τη δυνατότητα στην αντλία να μην σταματά τη λειτουργία της όταν έχουμε πολύ χαμηλή ροή νερού στο κύκλωμα χωρίς να απαιτείται δοχείο διαστολής στο κύκλωμα, είναι κατάλληλες για ντους, βρύση, πλύσιμο καταστρώματος, αλλά και για αυτοκινούμενα τροχόσπιτα ενώ διαθέτουν εσωτερική βαλβίδα ώστε να μειώνεται η πίεση αλλά και να απορροφώνται οι κραδασμοί που επιδέχονται . Προσφέρει υψηλή απόδοση ροής νερού με χαμηλή λειτουργία της αντλίας χάρη στον ανεπτυγμένο μηχανισμό με αποτέλεσμα να χαρίζει μια οικονομική λειτουργία. Ακόμη, μπορεί να λειτουργήσει χωρίς νερό και να μην αντιμετωπίσει κάποιο λειτουργικό πρόβλημα, η λειτουργία της δεν απαιτεί συσσωρευτή στο κύκλωμα νερού που θα εγκατασταθεί. Απαιτείται η εγκατάσταση σε στεγνό περιβάλλον, μπορεί επίσης να προσαρμοστεί σε καταστάσεις όπου δεν απαιτείται τεράστια ροή. Είναι ιδανική για στενούς χώρους. Μπορεί επίσης να διαμορφωθεί με διαφορετικούς τύπους εισόδου, ο καθένας με τα δικά του μοναδικά εξαρτήματα.
- Διαστάσεις (Υ x Π): 35 x 13
Model: SFDP1-030-055-42
| Μάρκα | Seaflo |
|---|---|
| Διάμετρος | 13 mm (½'') |
| Τάση | 12 Volt |
| Χρήση Αντλίας | Νερού |
| Ανύψωση | 3 m |
| Ροή Εξόδου | 11.3 L/min |
| Amps | 7.5 A |
| Πίεση (psi) | 55 |