Κυάλια Αυτόματης Εστίασης 7x50
Κωδικός προϊόντος
1008511
Τιμή hellenicblue
43,07 €
Προτ. Λιανική
55,22 €
| Μεγέθυνση x Διάμετρος Φακού | 7 x 50 |
| Γωνία Όψεως | 7° |
| Απόσταση Εξόδου Φακού | 7,1 mm |
| Απόσταση οφθαλμού από προσοφθάλμιο | 10 mm |
| Κοντινή Εστίαση | 10 m |
| Μέθοδος Εστίασης | Αυτόματη |
| Τύπος Πρίσματος | K9 |
| Εύρος Οπτικού Πεδίου | 123m @1000m |
| Επιστρώσεις Φακών | Πολλαπλές |
| Βάρος | 0,780 kgr |
| Διαστάσεις | 6,5 x 18,5 x 18,5 cm |
| Περίβλημα | Καουτσούκ με κράμα αλουμινίου |
Κατηγορία: Κυάλια
Ιδανικά για χρήση στο σκάφος και απαραίτητο όργανο ναυσιπλοΐας. Ελαφριά και εύκολα στη χρήση. Με περίβλημα από καουτσούκ, για μεγαλύτερη προστασία από τους κραδασμούς. Παράλληλα με την μεγέθυνση 7Χ έχουν ειδική επίστρωση φακών για προστασία κατά της έντονης ακτινοβολίας και πρίσματα K9 για φωτεινότερες εικόνες. Διαθέτουν ακόμα αυτόματη εστίαση με ιδιαίτερα ευρύ πεδίο όρασης 123 m στα 1000 m. Διατίθενται με ρυθμιζόμενο λουράκι για το λαιμό, θήκη μεταφοράς και προστατευτικό φακών.
| Μάρκα | OEM |
|---|