Marco OCS9/E 12/24V ηλεκτρονικό σύστημα αλλαγής λαδιών - 9 βαλβίδες BSP
Ηλεκτρονικό σύστημα αλλαγής λαδιών με 9 βαλβίδες από την Ιταλική εταιρεία Marco, μικρού μεγέθους, εύκολο στη λειτουργία και τη μεταφορά του, για σταθερή εγκατάσταση πάνω στο σκάφος. Σχεδιασμένο για διαδικασίες πλήρωσης λαδιού και αποστράγγισης, για όλες τις χρήσεις επί του σκάφους όπως στις γεννήτριες, στις μηχανές και στις πασαρέλες. Το ηλεκτρονικό χειριστήριο ρυθμίζει την ταχύτητα της αντλίας σύμφωνα με το ιξώδες και τη θερμοκρασία του του λαδιού και αυξάνει την ταχύτητα κατά την αυτόματη πλήρωση. Το σύστημα απενεργοποιείται αυτόματα όταν αδειάσει η δεξαμενή, σε περίπτωση βραχυκυκλώματος και μετά από 30 λεπτά λειτουργίας. Τα συστήματα OCS ενδείκνυνται για όλες τις περιοχές πάνω στο σκάφος, ενώ ταυτόχρονα συμβάλλουν στην αποφυγή διαρροών και διασποράς υγρού στο δάπεδο του σκάφους. Διαθέτει ασφάλεια 10 Α και η ισχύς του μοτέρ του συστήματος είναι 180 W.
Model: 16492815
| Μάρκα | Marco |
|---|---|
| Διάμετρος | 12.7 mm (1/2") |
| Τάση | 12-24 Volt |
| Χρήση Αντλίας | Λαδιού |
| Ανύψωση | 1.5 m |
| Ροή Εξόδου | max 15 L/m (Diesel) |
| Amps | 5 / 2.5 A |
| Πίεση (psi) | 29 |