Γεννήτρια Mase IS 2.6
Οι γεννήτριες mase κατασκευάζονται στην Ιταλία και είναι γνωστές για την υψηλή ποιότητα κατασκευής, τη μεγάλη αντοχή τους και το πολύ χαμηλό επίπεδο θορύβου κατά την λειτουργία τους. Αυτά τα χαρακτηριστικά σε συνδυασμό με το χαμηλό κόστος συντήρησης, τις κατατάσσουν πρώτες στην προτίμηση πολλών ναυπηγείων της Ευρώπης και της Αμερικής.
Η αποκλειστική χρησιμοποίηση των κινητήρων Diesel της YANMAR και ο πρωτοποριακός τρόπος ψύξης INTERCOOLER W/A, προσφέρουν μεγάλη αξιοπιστία που εκτιμάται ιδιαιτέρως στη θάλασσα.
Όλες οι γεννήτριες είναι σχεδιασμένες με τρόπο ώστε να παρέχουν ευκολία στη χρήση και στη συντήρηση, ασφάλεια, χαμηλά επίπεδα θορύβου μακροζωία και αξιοπιστία.
Χαρακτηριστικά:
- Κάλυμμα ηχομονωμένο διαρούμενο
- Σύστημα Intercooler W/A για διατήρηση ιδανικής θερμοκρασίας λειτουργίας κινητήρα και alternator, αποκλειστική πατέντα της Mase
- Βάσεις αντικραδασμικές
- Αντλία αλλαγής λαδιών
- 2 χρόνια εγγύηση
Επίσης συνοδεύεται από ψηφιακό Πίνακα Χειρισμού με καλώδιο που περιλαμβάνει:
- Διακόπτη On-Start-Off και αυτοματισμούς διακοπής λειτουργίας
- Ένδειξη ωρομέτρου
- Ένδειξη κωδικού βλάβης
- Ένδειξη Θερμοκρασίας
- Ένδειξη πίεσης λαδιού
| Θόρυβος | 54 dB |
|---|---|
| Ύψος | 47 cm |
| Πλάτος | 38 cm |
| Μήκος | 50 cm |
| Μέγιστη ισχύς AC | 2 kW |
| Συνεχής ισχύς AC | 1.7 kW |
| Κύλινδροι | 1 |
| Στροφές | 3000 Rpm |
| Τύπος κινητήρα | Yanmar L48N |
| Βάρος | 80 Kg |
| Συχνότητα | 50 Hz |
| Μάρκα | mase |