Φουσκωτό Σκάφος Highfield Ultra Light 240 (Mehler +)
Τα φουσκωτά σκάφη Highfield είναι δοκιμασμένα στις πιο σκληρές συνθήκες όπως αυτές του Greater Barrier Reef της Βόρειας Αυστραλίας και βρίσκονται στις υπηρεσίες τον τοπικών Λιμενικών Αρχών για πάνω από 20 χρόνια. Η χρήση αλουμινίου στις γάστρες αποτελεί σταθερή επιλογή των Αυστραλών εδώ και χρόνια, αφού κύριο ζητούμενο τους ήταν και παραμένει η αντοχή στη σκληρή χρήση σε βραχώδης και κοραλλιογενής ακτογραμμές.
Τα μοντέλα UL (Ultralight) διακρίνονται για τον μεγάλο χώρο τους, την ανθεκτικότητα αλλά και την ευκολία μεταφοράς τους λόγω του μικρού βάρους. Η υψηλή τους ποιότητα εντυπωσιάζει και τους πιο απαιτητικούς χρήστες και σε συνδυασμό με την απλή σχεδίαση, την στιβαρότητα κατασκευής και την υψηλή εργονομία τα καθιστά την ιδανική λύση για tender.
Εξοπλισμός Σκάφους:
- Ύφασμα Mehler Plus
- Ραφές αλουμινίου με συγκόληση
- Ανεπίστροφη βαλβίδα καταστρώματος
- Υψηλής αντοχής επιχρωμιωμένη γάστρα αλουμινίου (Powder Coated)
- Αυτοστραγγιζόμενο deck
- Αποσπώμενο κάθισμα
- Κρίκοι ανύψωσης & κρίκοι ρυμούλκησης
- Αντιολισθητικό κατάστρωμα
- Μπαλονοφόρος
- Προστατευτικό καρίνας
- Τσάντα καθίσματος
- Κάλυμμα
- Αδιάβροχη τσάντα
- Τρόμπα ποδιού & κιτ επισκευής
- Κουπιά
| Μάρκα | Highfield |
|---|---|
| Τύπος Σκάφους | RIB |
| Αριθμός Αεροθαλάμων | 3 |
| Μήκος Άξονα | Κοντός |
| Διάμετρος Αεροθαλάμου | 38 cm |
| Υλικό Υφάσματος | Mehler Plus |
| Μοντέλο Σκάφους | Ultra Light 240 (Mehler +) |
| Πλάτος εσωτερικό | 75 cm |
| Μήκος εσωτερικό | 160 cm |
| Μέγιστη Ιπποδύναμη | 5 Hp |
| Μέγιστος αριθμός επιβαινόντων | 3 άτομα |
| Βάρος | 29 Kg |
| Χρώμα | Γκρι ανοιχτό |
| Πλάτος | 151 cm |
| Μήκος | 240 cm |
| Πάτωμα Σκάφους | Αλουμίνιο |