Φορτιστής Μπαταρίας Victron Energy Blue Smart IP22 12/15 (3)
Ο φορτιστής Blue Smart IP22 είναι ο νέος επαγγελματικός φορτιστής μπαταριών που διαθέτει ενσωματωμένο Bluetooth. Ο φορτιστής Blue Smart IP22 μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε συσκευές στο εργαστήριό σας και σε μηχανοκίνητα οχήματα, όπως (κλασσικά) αυτοκίνητα, μοτοσυκλέτες, σκάφη και τροχόσπιτα ή κάμπερ.
Ο αλγόριθμος φόρτισης επτά σταδίων αξιοποιεί στο μέγιστο την μπαταρία σας. Ο φορτιστής προσφέρει στην μπαταρία την ισχύ που χρειάζεται, τη διατηρεί σε καλή κατάσταση, εξασφαλίζει καλύτερη απόδοση ...και μεγαλύτερη διάρκεια ζωής.
Αντίθετα με άλλες μάρκες, ο φορτιστής Blue Smart IP22 θα προσπαθήσει να επαναφορτίσει μια πλήρως εκφορτισμένη μπαταρία τροφοδοτώντας την σταθερά με χαμηλό ρεύμα. Κατόπιν, η κανονική φόρτιση θα συνεχιστεί πάλι όταν υπάρχει επαρκής τάση μεταξύ των ακροδεκτών της μπαταρίας.
Ο Blue Smart IP22 είναι εξοπλισμένος με ενσωματωμένο Bluetooth, ώστε να μπορείτε να ελέγξετε την κατάσταση του φορτιστή και της μπαταρίας από κινητό smartphone, tablet ή λάπτοπ. Όλες οι ρυθμίσεις του φορτιστή μπορούν να διαμορφωθούν με την εφαρμογή VictronConnect.
| Μάρκα | Victron |
|---|---|
| Μήκος | 23.5 cm |
| Πλάτος | 10.8 cm |
| Ύψος | 6.5 cm |
| Βάρος | 1.3 Kg |
| Τάση | 12 Volt |
| Amps | 15 A |
| Συχνότητα | 45 – 65 Hz |