Αντλία Johnson Aqua Jet Flow Master WPS 5.0 GPM - 24V
Κωδικός προϊόντος
1028491
Τιμή hellenicblue
455,36 €
Προτ. Λιανική
472,22 €
Η αντλία Flow Master 5.0 διαθέτει διάφραγμα κάτι που την καθιστά ιδανική για εφαρμογές όπου απαιτείται παροχή νερού με πίεση όπως συμβαίνει σε ένα σκάφος. Ο ηλεκτρονικός ελεγκτής της αντλίας ελέγχει την ροή ανάλογα με την ζήτηση αυξάνοντας ή μειώνοντας την. Η αντλία λειτουργεί ως εξής, όταν η πίεση σε μία από τις βρύσες του σκάφους πέσει κάτω από τα 50 psi τότε ο ελεγκτής επεμβαίνει και εκκινεί την αντλια ωστε να διατηρήσει την απαιτούμενη πίεση. Όταν η ζήτηση μειωθεί τότε ο ελεγκτής μειώνει την ταχύτητα του μοτέρ άρα και την ροή προς τις βρύσες μέχρι η πίεση στο σύστημα να φτάσει τα 50 psi και πάλι όπου και η αντλία σβήνει αυτόματα. Η αντλία μπορεί να λειτουργήσει με μείγμα αέρα για μικρό χρονικό διάστημα
Χαρακτηριστικά:
- Αθόρυβη λειτουργία
- Διάφραγμα πέντε τμημάτων
- Αυτόματη πλήρωση
- Εύκολη, χαμηλού κόστους συντήρηση
- Σύνδεση Quick-connect
- Μεγάλη διάρκεια ζωής
Model: 10-13329-04
Κατηγορία: Αντλίες
| Μάρκα | SPX Johnson |
|---|---|
| Διάμετρος | 13 mm (½'') , 18 mm (¾") |
| Τάση | 24 Volt |
| Χρήση Αντλίας | Νερού |
| Ανύψωση | 2.5 m |
| Ροή Εξόδου | 19 L/min |
| Amps | 5.1 A |
| Πίεση (psi) | 50 |